Tekst objavljen: 12.12.2012 16:08        


Srbija u 2013. godini može da očekuje porast priliva stranih direktnih investicija, kažu učesnici NIN-ove konferencije o poslovnim izazovima kompanija i finansijskih institucija u Srbiji u 2013. godini.

Srbiju čeka više investicija sledeće godine

Pomoćnik ministra prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja Srbije Tomislav Šubaranović kazao je da se u sledećoj godini očekuju investicije u istraživanje i ekspoloataciju uljnih škriljaca, kao i tenderi za korišćenje Borskih jalovišta.

Do kraja 2020. godine planirana ulaganja u rudarstvo u Srbiji dostići će tri milijarde evra, kazao je Šubaranović i dodao da su najznačajni potencijali Sribje u rudarstvu energetske mineralne sirovine - lignit i uljni škriljci.

Pomoćnik ministra energetike Petar Stanojević kazao je da će investicije u Srbiji podstaći i početak gradnje gasovoda Južni tok.

- Gradnjom Južnog toka Srbije se vraća na 'carski put' sa kojeg je bila skinuta - ocenio je on.

Stanojević je kazao i da će u Skupštinu Srbije uskoro biti upućen zakon o obaveznim rezervama nafte, koji će u narednih šest do sedam godina podstaći ulaganje od oko 180 miliona evra u izgradnju skladišnih kapaciteta.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
Srbija strane investicije investicije ekonomska kriza

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana