Tekst objavljen: 05.10.2012 12:24        


U Srbiji ipak vlada nestašica mleka, jer se svakodnevno uvozi iz regiona, kažu u udruženju proizvođača mleka. Vlada Srbije zato je usvojila paket mera za pomoć poljoprivrednicima, i proizvođačima mleka.

Srbija uvozi i do 100 tona mleka dnevno

Ministar poljoprivrede Goran Knežević je rekao da je Vlada usvojila uredbu kojom je povećana premija na litar mleka sa pet na sedam dinara.

Udruženje proizvođača mleka pozdravilo je nove mere Vlade, jer je u Srbiji već nestašica mleka i ono se uvozi iz regiona.

- Prvi efekti mogu se očekivati u proizvodnji mleka za dve godine, jer nažalost poslednjih godina postoji tendencija opadanja proizvodnje mesa i mleka, Srbija je na žalost danas postala uvoznik mesa i mleka, i prema našim podacima Srbija uvozi i do 100 tona sirovog ili prerađenog mleka - kaže Saša Vitošević, član Upravnog odbora proizvođača mleka.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
mleko nestašice hrana poljoprivreda

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana