Tekst objavljen: 06.11.2012 15:44        


Skupštinski Odbor za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava utvrdio je danas predlog odluke o izboru Saveta guvernera Narodne banke Srbije i prihvatio predlog kandidata za direktora Uprave za nadzor NBS, koje će proslediti skupštini na usvajanje.

Ovo su budući članovi Saveta guvernera NBS

Za predsednika Saveta guvernera NBS, na mandat od pet godina, predložen je Nebojša Savić, a za članove Stojan Stamenković, čiji će mandat trajati četiri godine, Miladin Kovačević, sa mandatom od tri, Nikola Martinović, sa mandatom od dve i Ivan Nikolić na mandat od godinu dana.

Sve kandidate predložile su zajedno poslaničke grupe SNS, SPS I URS.

Za direktora Uprave za nadzor NBS, SNS je predložila Ðorđa Jeftića. Sve predložene kandidate bira skupština, pošto je nadležni odbor prethodno prihvatio te predloge.

Odbor je prethodno povukao iz procedure predlog o izboru članova Saveta guvernera, kako bi članovi tog tela bili izabrani po novim izmenama Zakona o NBS.

Predsednica Odbora Vesna Kovač objasnila je ranije da je po Poslovniku o radu parlamenta moguće da se, kada Odbor ponovo utvrdi listu kandidata, taj predlog odluke nađe na dnevnom redu tekuće sednice, ali da je potrebno da se poslanici o tome izjasne.


Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
nbs Narodna banka Srbije savet guvernera

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana