Ministarka za regionalni razvoj Verica Kalanović najavila je da će sledeće godine biti završen autoput Kragujevac-Batočina. Takođe će početi i gradnja deonice Moravskog koridora od Pojate do Preljina, dužine 110 kilometara, rekla je ona.
Kalanović je rekla da će 2013. godine početi i gradnja puta od Novog Sada do Republike Srpske, preko Šapca i Loznice.
- Na taj način ćemo povezati Vojvodinu sa Koridorom 10 i zapadnom Srbijom - rekla je ona.
Ministarka je na pitanje da li je obezbeđen novac za te poslove rekla da Srbija nije u stanju da sama finasira ovako skupe i velike projekte i da se zbog toga pregovara o "najpovoljnijem zajmu u poslednjih nekoliko godina", koji bi otplaćivali 20 godina.
- Da je ova vlada stavila infrastrukturu u prioritet govori i činjenica da je u ovom budžetu planirano četiri milijarde dinara za eksproprijaciju zemljišta kako bi izgradnja puteva počela - dodala je Kalanovićeva.
Prema njenim rečima, za lokalne samouprave je obezbeđeno značajno više novca, ali treba pratiti kako one funkcionišu i u koje projekte se novac ulaže.
Kalanović je rekla da će država da pomogne opštinama u održavanju puteva, jer mnoge opštine to ne mogu da finasiraju i da je njen predlog da Putevi Srbije rade zimsko održavanje, a lokalne samouprave letnje, uz subvenciju od četiri milijarde dinara.
Ostavi komentar