Tekst objavljen: 14.11.2012 10:18        


Evro je juče oslabio u odnosu na američki dolar pošto ministri finansija EU nisu uspeli da se dogovore o isplati 40 milijardi dolara pomoći Grčkoj.

Evro oslabio zbog nesloge u EU?

Ministri će se ponovo sastati 20. novembra da donesu odluku o isplati nove tranše pomoći Grčkoj iako je ona upozorila da će četiri dana ranije, 16. novembra, postati nelikvidna.

Evropski ministri su u utorak odobrili Grčkoj produženje roka za dve godine za sprovođenje mera budžetske štednje, ali se spore sa Međunarodnim monetarnim fondom o tome kako na duži rok smanjiti grčki državni dug.

Evro je u utorak pao na kurs od 1,2707 dolara, dok je u ponedeljak imao kurs 1,2714.

Britanska funta je prema dolaru pala na kurs 1,5874, a dan ranije je bila na 1,5882. S druge strane, dolar je izgubio u odnosu na japanski jen - sa 79,46 na 79.40 i u odnosu na švajcarski franak - sa 0,9479 na 0,9476.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
evro evrozona kriza evrozone kriza u Evropi evropska unija EU budžet eu

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana