Ministar finansija Mlađan Dinkić ocenio da se cela "ujdurma" oko finansiranja Vojvodine podigla zbog straha od istrage za nenamensko trošenje novca u Razvojnoj banci Vojvodine i Fondu za kapitalna ulaganja koje ovih dana treba polako da se pokrene.
- Oni imaju tu informaciju, kao što je imam i ja i mislim da su želeli da skrenu pažnju javnosti na potpuno drugi teren politike da bi eventualno neku individualnu odgovornost pojedinih ljudi stavili sa strane - dodao je Dinkić.
On je rekao da smatra da treba da se odvoji pitanje Vojvodine i pitanje individualne odgovornosti za kriminal.
Ministar finansija je naveo i da svako ko je ukrao novac građana Srbije i Vojvodine i ko ga je proneverio, mora da odgovara i istakao da to nema nikakve veze sa pitanjem stabilnog finansiranja Pokrajine.
- Građani Vojvodine zaslužuju da imaju dobar zakon o finansiranju i mi ćemo ga napraviti, ali neko se uplašio odgovora na pitanje gde je nestalo 300 miliona evra iz Razvojne banke Vojvodine, pri čemu 150 miliona evra u poslednje dve godine - rekao je Dinkić.
Ostavi komentar