Tekst objavljen: 25.01.2017 15:03        


DETROIT, 25. januara (Tanjug) - Japanska automobilska kompanija Tojota će investirati 600 miliona dolara i otvoriti 400 radnih mesta u jednoj od svojih fabrika u SAD, samo nekoliko nedelja nakon što je američki predsednik Donald Tramp kritikovao japansku kompaniju zbog planiranog otvaranja fabrike u Meksiku.

Tojota podlegla Trampu, otvara novih 400 radnih mesta

"Projekat širenja poslovanja je deo Tojotine strategije o proizvodnji vozila tamo gde ih prodaje", navodi se u saopštenju te kompanije, a prenosi agencija Fans pres.

Cilj investicije je povećanje proizvodnje SUV vozila u Tojotinoj fabrici u gradu Prinstonu (Indijana), gde trenutno zapošljava 5.000 ljudi, što je, kako navodi AFP, samo delić od oko 40.000 radnika koliko Tojota direktno zapošljava u SAD.

Tojota je ranije najavila da će investirati 10 milijardi dolara u SAD u narednih pet godina, što "potvrđuje posvećenost kompanije daljim investicijama na američkom tlu", saopšteno je iz kompanije.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana