Tekst objavljen: 22.12.2016 14:27        


BEOGRAD, 22.decembra (Tanjug) - Predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Cadež i direktor Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) Borko Drašković potpisali su danas Protokol o saradnji između te dve institucije, koji ima za cilj poboljšanje poslovnog ambijenta i podsticanje ulaganja kroz efikasniju podršku investitorima. 

PKS i RGZ potpisali Protokol o saradnji

Predsednik PKS naglasio je da su novim sporazumom postavljeni zajednički ciljevi na novi nivo, jer će se servisi RGZ približiti privredi.

PKS, prema njegovim rečima, želi da omogući kvalitetnu platformu za sve svoje članice da na jednom mestu dobiju informaciju, pomoć i podršku po pitanju rešavanja administrativne procedure kako bi što brže rešavali administrativna pitanja i mogli da se posvete osnovim poslu - realizaciji poslova i pravljenju profita, te ostvaruju dodatnu vrednost.

Ccadež je pojasnio da se neće nuditi privredi samo mogućnost upisivanja u katastar, već sve vezano za geoprostorne informacije kojima se bavi RGZ.

On je objasnio da će se ići ka tome da RGZ bude prisutan u PKS nekom vrstom šaltera, a da će se najpre saradnja odvijati u direktnoj komunikacjiji dve institucije.

Ccadež je podvukao da se PKS trudi da bude brz i adekvatan servis svim svojim članicama.
Direktor RGZ istakao je da je ta institucija do sada bila servisno orijentisana prema građanima Srbije, a sada se okreće i prema privrednicima.

"Da bi bili efikasniji u tome odlučili smo za pojačanu saradnju sa PKS, sa kojom smo već imali saradnju na zavidnom nivou", rekao je on.

Drašković je naglasio da je RGZ PKS prepoznao kao sponu sa privredom.
Prema njegovim rečima, ono čime se bavi RGZ je potrebno privredi Srbije za pametno upravljanje investicijom.

Protokol o saradnji doprineće, u oblasti zemljišne i geoprostorne administracije, da investitori dođu lakše do dozvola i bolje plasiraju svoja ulaganja.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana