Peti pokušaj prodaje niške pivare nije uspeo danas, jer nije bilo zainteresovanih kupaca, rekao je Tanjugu stečajni upravnik Ljubomir Kostić. Početna cena današnjeg javnog nadmetanja iznosila je 240 miliona dinara i bila je manja za 156 miliona u odnosu na prvo javno nadmetanje, koje nije uspelo septembra prošle godine.
Kostić je rekao da će biti zakazan i šesti pokušaj prodaje, a početna cena, koja će biti niža, biće naknadno određena.
Prodaja preduzeća je bez tereta, fabrika je očuvana i moguće je nastaviti proizvodnju, rekao je ranije Kostić.
Za zgradu, opremu, prevozna sredstva i plac površine 3,65 hektara, ni sada, po peti put, nije bilo kupaca.
Preduzeće je u stečaju od avgusta 2013. godine, a proizvodnja je prekinuta oktobra 2012. godine. Te godine proizvedeno je 28.000 hektolitara piva, a ukupna kapacitet fabrike je proizvodnja više od 200.000 hektolitara piva, saopšteno je ranije iz tog preduzeća.
Pre desetak godina, kupovinom akcija na berzi većinski vlasnik fabrike postao je Jovica Stefanović Nini.
Nišku pivaru osnovao je 1884. godine Jovan Apel kada je svoju fabriku piva iz Aleksinca preselio u Niš. Bilo je to prvo privatno industrijsko preduzeće u Nišu koje je tih prvih godina proizvodilo izmedju 1.100 i 2.300 hektolitara piva.
Pivara je radila tada na parni pogon.
Ostavi komentar