BEOGRAD, 9. februara (Tanjug) - Privredna komora malih i srednjih preduzeća i preduzetnika uputila je predsedniku vlade Aleksandru Vučiću i ministru privrede Zzeljku Sertiću inicijativu za promenu Zakona o privrednim komorama zbog diskriminacije prema sektoru malih i srednjih preduzeća i preduzetnika (MSPP) i nejednakim slobodama udruživanja privrednika u Srbiji. "Već je postala evidentna činjenica da se u Srbiji izrazito favorizuje državna Pr
BEOGRAD, 9. februara (Tanjug) - Privredna komora malih i srednjih preduzeća i preduzetnika uputila je predsedniku vlade Aleksandru Vučiću i ministru privrede Zzeljku Sertiću inicijativu za promenu Zakona o privrednim komorama zbog diskriminacije prema sektoru malih i srednjih preduzeća i preduzetnika (MSPP) i nejednakim slobodama udruživanja privrednika u Srbiji.
"Već je postala evidentna činjenica da se u Srbiji izrazito favorizuje državna Privredna komora Srbije (PKS) i to po svim pitanjima koja se tiču privrede u Srbiji", ističe se u saopštenju.
Komora MSPP poziva Vućića da formira radnu grupu za izradu novog zakona o PK u kojoj pored predstavnika državne PKS uključi i predstavnike privatnih privrednih komora.
Privredna komora MSPP smatra da isključivo učešće PKS u svim aktivnostima Vlade Srbije stvaraju jednodimenzionalnu sliku o stanju u privredi Srbije i ne prikazuju stvarne potrebe sektora koje mi zastupamo.
"Privredna komora MSPP poseduje iskustva i znanja te kao neposredni učesnik u privrednim dešavanjima, može da doprinese mnogo boljim i sveobuhvatnijim rešenjima za privredu u celini", istaknuto je.
Zato na ovoj adresi insistiraju da se u novom Zakonu o komorama uvrste i neke savremene ideje organizacije komorskog sistema počev od reorganizacije komora na industrijsku, trgovačku, MSP i zanatsku.
Pored toga, ukazano je i da je za ovakav odnos države zaslužno i to što je imovina koja je preneta iz ranije PKS neosnovano pripala samo jednoj komori i da bi preraspodela bila jedino i pravo rešenje.
"Smatramo i da se nekim pitanjima koji su od presudne važnosti za razvoj i unapredjenje privrede država nedovoljno bavi mada su vidljivi neki napori", navedeno je u saopštenju.
Medju najznačajnije kočničare srpske privrede istaknuto je crno tržište i neizvesnost naplate, ali i ukazano da bi rešavanjem ova dva pitanja privreda dobila mnogo više prostora za ubrzani rast i razvoj na zadovoljstvo svih činilaca u srpskoj privredi.
Ostavi komentar