ZAGREB, 13. februara (Tanjug) - Direktor MOL-a Žolt Hernadi izjavio je da sadašnje stanje u Ini, sa dve rafinerije, nije ekonomski održivo. Madarska nafna i gasna grupa MOL koja je većinski vlasnik Ine, planirada u ovoj godini da proširi maloprodajnu mrežu, a mogla bi početi i s gradnjom koking postrojenja u Rijeci ako bude postignut dogovor o restrukturiranju rafinerijske imovine u Hrvatskoj, najavio je Hernadi u razgovoru za časop
ZAGREB, 13. februara (Tanjug) - Direktor MOL-a Žolt Hernadi izjavio je da sadašnje stanje u Ini, sa dve rafinerije, nije ekonomski održivo.
Madarska nafna i gasna grupa MOL koja je većinski vlasnik Ine, planirada u ovoj godini da proširi maloprodajnu mrežu, a mogla bi početi i s gradnjom koking postrojenja u Rijeci ako bude postignut dogovor o restrukturiranju rafinerijske imovine u Hrvatskoj, najavio je Hernadi u razgovoru za časopis Juromani (Euromoney) ,preneo je danas Večernji list.
U području rafinerijskog poslovanja, navodi Hernadi, osim redovnih ulaganja u održivost i poboljšanje efikasnosti, ne planiraju velika ulaganja.
"Hrvatska bi mogla biti izuzetak, gde je jasno da aktualno stanje sa dve rafinerije nije isplativo. Postignemo li dogovor o restrukturiranju imovine, moglo bi se krenuti s gradnjom odgodenog koking postrojenja u Rijeci", napomenuo je čelnik madarske kompanije koja u Ini ima udieo od 49 posto, a hrvatska država 44,84 posto.
Odbor za obranu Rafinerije nafte Sisak (RNS) i očuvanje radnih mesta saopštio je sinoć da neće dozvoliti da se hrvatska nafta preradjuje u Bosni i Hercegovini, Srbiji ili Madjarskoj, umesto u Ininim rafinerijama u Rijeci i Sisku.
"Pozivamo Vladu Hrvatske da zaštiti hrvatske nacionalne interese, raskine medjudeoničarski ugovor, zahteva ukidanje Odbora izvršnih direktora i Hrvatskoj vrati ponos nacionalne vertikalno integrisane kompanije i jačinu kakvu je uživala decenijama", navodi se u saopštenju koje je prenela "Slobodna Dalmacija".
Hrvatski mediji su prethodnih dana preneli da je tajnim dokumentom Ine predvidjeno gašenjerRafinerije u Sisku, a prerada nafte preneta u tri susedne zemlje.
Ostavi komentar