Tekst objavljen: 30.05.2024 15:55        


Američka tehnološka korporacija Gugl objavila je danas da će uložiti dve milijarde dolara u izgradnju centra podataka i klaud infrastukturu u Maleziji

Gugl ulaže dve milijarde dolara u centar za podatke i klaud infrastrukturu


Centar za podatke će pokretati Guglove digitalne usluge kao što su Pretraga, Mape i Radni prostor (Workspace), dok će kompanije u privatnom i javnom sektoru Malezije moći da koriste usluge računarstva u oblaku (klaudu), prenosi Si-En-Bi-Si (CNBC).

Gugl je takođe pokrenuti dva obrazovna programa za nastavnike i studente koji će sticati osnovna znanja o veštačkoj inteligenciji.

Očekuje se da će ove investicije i programi doneti više od 3,2 milijarde dolara BDP-u Malezije i podržati 26.500 radnih mesta do 2030.


Jugoistočna Azija postaje veoma atraktivna lokacija za ulaganja tehnoloških kompanija.

Majkrosoft je ranije ovog meseca najavio da će uložiti 2,2 milijarde dolara u Maleziju za unapređenje usluga računarstva u oblaku i dodao da će ove godine investirati i u Indoneziju i Tajland.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
data science google cloud tehnologija Malezija

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana