Tekst objavljen: 24.01.2017 14:53        


BRISEL, 24. januara (Tanjug) - Evropska komesarka za trgovinu Sesilija Malmstrem izjavila je danas da su trgovinske mere koje je najavio američki predsednik Donald Tramp osuđene na propast. Malmstremova je istakla i da EU, kao najveći trgovinski blok na svetu, ostaje posvećena otvaranju granica i ekonomija, kao i da većina zemalja još uvek deli istu viziju o otvorenoj trgovini i investicijama, prenosi agencija AP.

EU: Trgovinske mere Trampa osudjene na propast

"Izgradnja zida nije odgovor. Uspeh EU se bazira na našim otvorenim društvima. Oni koji u 21. veku misle da mogu opet da postanu veliki pomoću ponovne izgradnje granica, uvođenjem trgovinskih barijera, ograničavanjem slobode kretanja ljudi, osuđeni su na propast", poručila je Malmstremova.

Tramp je juče potpisao ukaz kojim je započeto povlačenje SAD iz sporazuma o Transpacifičkom partnerstvu (TPP), podseća AP.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana