Tekst objavljen: 19.02.2013 10:47        


Minut razgovora u Francuskoj za postpejd korisnike koji odaberu najskuplju "oranž" mrežu staje 460 dinara. Potrošači koji pak kada uđu u roming prihvate "fri mobajl", plaćaće 60 sekundi poziva - čak četiri puta manje. Svaki od tri operatera u Srbiji ima posebne ugovore sa stranim kompanijama, pa se i tarife razlikuju.

Čuvajte se rominga: Kad dođe račun, već je kasno

U VIP su, radi lakšeg funkcionisanja, svet "podelili" na četiri zone. - Ne postoji cenovna razlika u odnosu na mreže, pa korisnik ne mora da brine na koju će se prebaciti - kažu kod ovog operatora.

Iz Republičke agencije za telekomunikacije kažu da domaći operatori zaključuju partnerske ugovore sa firmama iz drugih zemalja, kojima definišu uslove i cene usluga. - Sva tri mobilna operatora na svojim sajtovima objavljuju ažurne cenovnike. Naša preporuka korisnicima je da pogledaju koji operator u zemlji u koju putuju ima najpovoljnije cene - kažu u RATEL.
- Zemlje u okruženju, Grčka i članice Telekom Austrija grupe su u prvoj zoni, sa najjeftinijim romingom. Zapadna Evropa i Engleska su u drugoj zoni, Egipat i Amerika u trećoj, a poslednja zona obuhvata ostatak sveta i Rusiju.

Kod Telekoma cene poziva ka Srbiji i SMS poruka variraju od operatora koji korisnici izaberu. Zato je najbolje, kažu u ovoj kompaniji, da se korisnici informišu koji je operator u zemlji u koju putuju najpovoljniji i izaberu ga manuelno.

Za korisnike koji često putuju u inostranstvo i imaju potrebu za dužim razgovorima, Telenor je uveo i poseban paket. Kod ovog paketa, postoje samo dve zone. Prelazak na ovu tarifu je besplatan.

 

PITAJ BESPLATNI KAMATICA SAVETNIK KOJI JE KREDIT NAJBOLJI ZA TEBE

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
vip mobil telenor Telekom Srbija operateri telefoniranje mobilna telefonija mobilni telefoni mobilni telefon roming

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana