Tekst objavljen: 01.04.2017 10:56        


BEOGRAD, 1. april (Tanjug) - Ima više zainteresovanih aviokompanija za uspostavljanje direktne linije između Srbije i Kine, a najbliže realizaciji prvog leta su HNA grupa i Šangaj fajnenšal lizing, prenose Večernje novosti.  

HNA grupa i Šangaj fajnenšal lizing za avioliniju

Kineski premijer Li Kećijang je izjavio juče da će podržati preduzeća koja žele da uspostave direktnu vazdušnu liniju do Beograda, ali da će u narednom periodu one morati da se dogovore sa Vladom Srbije o detaljima.

Avioni HNA grupe trebalo je da lete iz Kine do Hrvatske, ali čim je Srbija ukinula vize Kini oni su odustali od namere da uspostave tu avioliniju zbog komplikovanih viznih i drugih tehničkih procedura pošto je Hrvatska članica EU.

Predsednik Kineske jugoistočnoevropske poslovne asocijacije Mario Rendulić je rekao da bi na liniji Beograd - Peking trebalo avion sa oko 300 putnika da leti dva puta nedeljeno, kao i da bi karta mogla da bude oko 500 evra.

Rendulić je naglasio da put od Srbije do Kine sada traje i do 15 sati jer putuju preko Beča, a uvođenjem direktnog leta će se skratiti na osam sati.

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je u Kini razgovrao sa rukovodstvom kompanije Poli grupa o brojnim projektima u oblasti energetike, infrastrkture, nemenske i industrije, za koje Poli grupa izrazila značajno interesovanje.

Kako se očekuje u narednim mesecima trebalo bi da počne realizacija prvih projekata.
Ta kompanija je zainteresovana za farbiku i izgradnju mreže za otpadne vode, za toplovod od Obrenovca do Beograda i elektranu koja sagoreva otpad.

Kako je navedeno, Kina ima interes da sa Srbijom dogovara izgradnju infrastrukture, proizvodnih kapaciteta i razvoj industrije, da pojača saradnju u poljoprivredi, bio medicini, obnovljivih izvora energije i da poroširi razmenu u turizmu i kulturi.

Takođe, na javnom pozivu za neobavezujuće ponude za koncesiju beogradskog aerodorma "Nikola Tesla javile su se čak četiri kinekse kompanije.

Kineska kompanija CNCT se pominje kao mogući parnter RTB Bor.
Uslovi koje je postavila ta kompanija da bi ušla u RTB je, kako je navedeno, da od Vlade Srbije dobije većinsko vlasništvo u rudniku, a samim tim i upravljanje i postavljanje mendžmenta nad celokupnim basenom.

 

PITAJ BESPLATNI KAMATICA SAVETNIK KOJI JE KREDIT NAJBOLJI ZA TEBE

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana