Bonitetna agencija Standard i Purs (S&P) saopštila je da je snizila dugoročni korporativni kreditni rejting finskog proizvođača mobilnih telefona Nokije na ocenu BB- sa BB+, navodeći kao razlog izglede za pad profita kompanije.
Finansijski direktor Nokije Timo Ihamuotila izjavio je da je uticaj odluke agencije S&P na tu kompaniju "ograničen".
- Dok nastavljamo sa našom tranzicijom, takođe posvećujemo mnogo pažnje štednji uz istovremeno smanjenje operativnih troškova i napore za jačanje našeg operativnog modela – rekao je on.
Finska kompanija nastoji da se izbori sa oštrom konkurencijom u vidu Eplovog telefona "ajfon", kao i drugih uređaja te vrste sa popularnim Guglovim operativnim sistemom "android", koje proizvode kompanije poput Samsunga i HTC-a.
Prošlog meseca je Nokija objavila da su u drugom kvartalu njeni prihodi pali za 19 odsto, kao i da je zabeležen neto gubitak od 1,4 milijarde evra.
Pre S&P-a, kreditni rejting Nokije je već tri puta snizila još jedna od najvećih agencija za kreditni rejting u svetu, Mudis.
Ostavi komentar